O Kancelarii

O naszej kancelarii

FG Kancelaria Radcowsko- Adwokacka Frydrykiewicz Grochowska to młody, dynamiczny i doświadczony zespół radców prawnych oraz adwokatów. Działalność Kancelarii rozciąga się na teren całej Polski, głównie na województwo mazowieckie, łódzkie, podlaskie, zachodniopomorskie, małopolskie. W swojej pracy  łączymy interdyscyplinarne wykształcenie i bogatą praktykę, zdobytą  podczas pracy w wielu prestiżowych kancelariach prawnych.  Prawnicy naszej Kancelarii posiadają doświadczenie w obsłudze zarówno podmiotów prywatnych (klientów indywidualnych, przedsiębiorców, spółek prawa handlowego), jak  i państwowych (Skarbu Państwa).

Słuchamy naszych Klientów – dostosowujemy nasze usługi do ich potrzeb osobistych i  biznesowych.

Wciąż szukamy nowych wyzwań.  Potrafimy działać wielopłaszczyznowo,     a nasze rozwiązania cechuje nietuzinkowość i wysoka skuteczność.

Przez ostatnie lata specjalizujemy się w szczególności w „procesach frankowych”, które dzięki naszej wnikliwości oraz konsekwencji, doprowadzamy w 100 procentach do wygranej kredytobiorców w krótkim czasie i na korzystnych warunkach finansowych. Jeśli chcecie Państwo uzyskać więcej informacji, zapraszamy do lektury: Sprawy frankowe oraz nawiązania kontaktu z Kancelarią.

Kolejnym obszarem naszej specjalizacji są postępowania odszkodowawcze,  w tym m.in. dochodzenie roszczeń dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych (i ich rodzin)  oraz osób, które poniosły szkodę na skutek błędu lekarskiego. Skutecznie reprezentujemy Klientów w sporze z ubezpieczycielami. Przykładowe orzeczenia znajdziecie Państwo na naszym blogu.

Prowadzimy również kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych.  Bierzemy udział w negocjacjach  w imieniu naszych klientów, sporządzamy wzory umów i opinii prawnych, tak aby w pełni zabezpieczyć interes naszego Klienta.

Posiadamy dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów przed sądami powszechnymi, w tym z zakresu ochrony praw własności intelektualnej, ochrony dóbr osobistych, prawa zamówień publicznych (w tym reprezentacja przed Krajową Izbą Odwoławczą), prawa rodzinnego, prawa karnego, a także prawa administracyjnego.

Współzałożyciele Kancelarii:

adwokat Joanna Alicja Frydrykiewicz, posiadająca tytuł mediatora sądowegospecjalizująca się w prowadzeniu spraw cywilnych, w szczególności dotyczących kredytów frankowych oraz odszkodowawczych, a także w postępowaniach z zakresu prawa karnego. Praktykę zawodową zdobywała w znanych warszawskich i szczecińskich kancelariach prawnych. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze spółek Skarbu Państwa. Należy do  Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest wieloletnim członkiem Rady Nadzorczej w Gryfickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego.  

radca prawny Paulina Grochowska, posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze zarówno podmiotów indywidualnych, jak i gospodarczych oraz spółek Skarbu Państwa. Prowadzi skutecznie sprawy frankowe, odszkodowawcze oraz o ochronę dóbr osobistych. Świadczy obsługę prawną w języku polskim i  angielskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych krakowskich i warszawskich kancelariach prawnych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wydziału Prawa nowoczesnych technologii w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Należy do  Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Świadczy usługi prawne w ograniczonym zakresie, w związku z pełnieniem innych obowiązków i funkcji. 

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na nie tak szybko, jak to możliwe!