
Ubiegły 2021 rok był bardzo pomyślnym rokiem dla ,,Frankowiczów”, którzy zdecydowali się walczyć z bankami stosującymi nieuczciwe praktyki na drodze sądowe. Co więcej, tendencje wskazują, że rozpoczynający się 2022 rok będzie rokiem jeszcze bardziej urodzajnym dla konsumentów, którzy dotąd zainicjowali bądź planują w najbliższym czasie zainicjować tzw. procesy frankowe przeciwko bankom.
Aktualne dane pokazują, że około 75% wniosków o zabezpieczenie w sprawach frankowych skutkuje wydaniem postanowienia sądu w przedmiocie zabezpieczenia. Zabezpieczenie stanowi jedyną efektywną i zgodną z prawem metodę na wstrzymanie konieczności spłaty kredytu aż do momentu uzyskania prawomocnego wyroku w konkretnej sprawie.
Tłumacząc innymi słowy, decydując się na pozwanie banku z jednoczesnym wnioskiem o zabezpieczenie powództwa, a następnie uzyskując przedmiotowe zabezpieczenie, kończycie Państwo spłatę rat na rzecz banku. W naszej praktyce zawodowej 100% spraw sądowych kończy się wygraną naszych Klientów – konsumentów. Samo przyznanie zabezpieczenia przez sąd daje wyraz temu, iż sąd już niejako sam określił swoje stanowisko w przedmiocie bezprawności działań pozwanego banku.
Sędziowie nowego sądu frankowego (XXVIII Wydziału SO w Warszawie)w czerwcu 2021 r. wskazali w uzasadnieniu jednego z orzeczeń, jaką przede wszystkim okolicznością będą się kierować. Otóż sędziowie tego wydziału zadeklarowali, że co do zasady będą uwzględniać wnioski o wstrzymanie spłat rat, kiedy ,,Frankowicz” spłacił już więcej, niż pożyczył mu bank (udostępniony kapitał).
Jeśli jesteście Państwo zatem w podobnym położeniu, brak jest podstaw by zwlekać z podjęciem działań na drodze sądowej – w krótkim czasie macie podstawy to uzyskania postanowienia o zabezpieczeniu powództwa, dzięki któremu legalnie możecie zaprzestać spłaty rat kredytu frankowego.
Wzrost liczby kolejnych powództw przeciwko bankom jest nieunikniony. Konsumenci, którzy posiadają kredyty frankowe, są coraz bardziej świadomi. Przejawem tego jest, m.in. okoliczność odrzucania propozycji ugodowych bankowych, bowiem uświadomieni ,,Frankowicze” wiedzą, że po wygranej w sądzie zyskują o wiele więcej.
Oczywistym jest, że banki proponują konsumentom tylko to, co jest korzystnie dla nich samych. Założenie ugodowe, polegające na zamianie tańszego LIBOR na stopę procentową WIBOR, skutkować może m.in. tym, że na skutek przewalutowania rata będzie tylko minimalnie niższa, a może stać się i tak, że rata stanie się wyższa. (Więcej w poście na naszym blogu: https://fgkancelaria.pl/ugoda-z-bankiem-2/).
Nasza Kancelaria z sukcesami uzyskuje opisane zabezpieczenia powództw na rzecz swoich Klientów – część prawomocnych postanowień umieszczamy do Państwa wglądu na naszej stronie.
Zapraszamy Państwa do kontaktu, chętnie pomożemy Państwu w skutecznej walce z nieuczciwymi praktykami banków.